Kadınların en büyük rahatsızlıklarından biri de aşırı büyük memeler. Gereğinden fazla büyü memeler hem fiziksel hem psikolojik olarak kadınları rahatsız edebiliyor.

Meme büyütme ameliyatı tüm dünyada en yaygın yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Meme büyütme ameliyatlarında memenin arkasına yerleştirilen meme protezleri sayesinde meme çevresi ölçüsü birkaç sütyen ölçüsü artırılabilir.

Memeler, zaman içinde, doğum, emzirme, kilo alıp verme ya da kalıtsal nedenlerle şeklini kaybedebilir ya da sarkabilir. Bu durum birçok kadın için pek de hoş karşılanmıyor.

Genetik ya da zamanla oluşan etkilere bağlı olarak popoda görülebilecek sarkma ve biçimsizlik artık estetik operasyonlarla düzeltilmektedir.

Erkeklerin memelerinin olması gerektiğinden daha fazla büyümesi sonucunda kadın memesine yakın bir hal alma durumuna jinekomasti yani erkekte meme büyümesi adı verilmektedir.

İlerleyen yaş, hamilelik ve kilo alıp-verme gibi nedenlerle karın ön duvarındaki kasları gevşer, karın cildinde sarkma ve çatlaklar oluşur. Ayıca göbek altı ve bel bölgesinde yağlanmalar oluşarak bel kıvrımı ve karnın doğal yapısı bozulur.