Zamanı durduramayız! Fakat yüz germe yöntemleri ile etkilerini azaltabiliriz…

Yaşın ilerlemesi ya da kilo kayıplarının doğal bir sonucu olarak yüz bölgesinde kollajen ve hacim kaybı yaşanır. Bu da yüzünüzde sarkık ve kırışık bir görünüm olmasına sebebiyet verir.

Zamanın ilerlemesinin doğal bir sonucu olan bu durumlar; güzelliğinizin önüne geçerek psikolojinizi direkt olarak etkilerken iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda öz güven kaybına neden olur.

Yaşınıza, sağlık durumunuza, istek ve beklentilerinize göre değişen yüz gerdirme yöntemleri ile yaşlanmayı durdurabilir, hayatınızda yeni bir perde açabilirsiniz…

Duygularla yaşayan bir millet olarak, o an ne hissediyorsak karşı tarafa onu yüzümüzdeki ifadelerle de anlatmak isteriz. Yüz bölgesinde yaşanan form kaybının bu duygu aktarımının önüne geçmesini engellemek için birden fazla teknik vardır.

Bana gelen danışanlarımın; yaşına, cinsiyetine, sağlık durumuna, sosyal hayatına, beklentilerine ve son olarak da analiz ettiğim cilt yapısı ile cilt kalitesine göre en doğru yöntemi sunarak sonrasında yaşayabilecekleri herhangi bir olumsuz durumu öncesinde engel olur.

Yüksek odaklı ultrason dalgaları ile ameliyatsız yüz gerdirme

Medical Direktörlüğünü yaptığım birçok ünlü isimin de tercih ettiği ameliyatsız yüz gerdirme yöntemi olan HIFU ile günlük yaşantınıza ara vermeden yüz gerdirme ve gençleştirme imkanı yakalayabilirsiniz.

Türkçe karşılığı yüksek yoğunluklu fokuslu ultrason olan HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) ses dalgaları ile gerçekleştirilen bir yöntemdir.

Dünyanın en etkili cilt toplama yöntemleri arasında olan HIFU, yüz germe ameliyatlarında cildi toparlamak için müdahale edilen cildin 4,5 mm altındaki fasya dokusuna ulaşır.

Fokuslu ultrason (HIFU)  ayrıca ciltteki kollajeni arttırdığı için işlemden sonar ciltteki toparlanma artışı devam ederek üçüncü ayın sonunda maksimuma ulaşır.

İşlem sırasında genel anestezi ya da lokal anestezi uygulanmadığı için hasta tamamen uyanık ve konuşabilir durumdadır. 1-2 saat arasında tamamlanan işlem sonrasında yara, yanık, kabuklanma ve benzeri hiçbir olumsuz durum söz konusu değildir.

Bu avantajlarından dolayı, işlem sonrasında gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam etmenizi sağlar…

HIFU kimlere uygulanmaz?

  • Yüzünde ya da uygulama yapılacak bölge de aktif cilt enfeksiyonu olan kişilere
  • Uygulama alanına giren bölgede dolgu olan kişilere
  • Yara iyileşmesine ya da kanın pıhtılaşmasına engel olan bir hastalığı olanlara
  • Otoimmün hastalığı olanlara
  • Diyabet ve epilepsi hastalığı olanlara
  • Çocuklara ve hamilelere
  • Vücudunda kalp pili, elektronik cihaz veya metal stend olan kişilere ⠀

Ameliyat ile yapılan total ve mini yüz germe işlemleri

Yüz gerdirme ameliyatı, plastik cerrahide en çok gerçekleştirilen operasyonlar arasındadır.

Total yüz germe işlemleri

Yüz, boyun ve alın derilerinde oluşan fazlalık ile kırışıklıkların giderildiği, cildin altındaki yumuşak dokuda oluşan gevşekliğin düzeltildiği yüz germe ameliyatlarından olan total yüz germe işleminde yüzdeki formunu kaybetmiş her alana müdahale edilerek komple bir güzellik ortaya çıkarır.

Total yüz germe işlemi; ileri yaşlanmanın söz konusu olduğu, genelde 50 ve 50 yaşını aşmış kişilere uygulanmaktadır.

Bu operasyon sırasında yanak bölgesinin tamamı açılıp daha derin dokuya müdahale edilerek, hastanın hem yanak bölgesi hem alt yüz bölgesi kaldırılır ve fazla deri alınır.

Mini yüz germe işlemleri

Mini yüz germe ameliyatı, total yüz germe ameliyatına nazaran daha alt yaş grubundaki kişilere uygulanır. (Ortalama 35-50 yaş aralığı)

Yüz bölgesinde henüz ileri derece sarkma olmamış; yer çekimi ve kollajen kaybı ile yanak bölgesinde aşağıya doğru sarkıklıklar oluşmuş kişiler için uygundur mini yüz germe ameliyatı.

Bu işlemde derin dokuya çok fazla inmeden, kişinin sarkan yanak bölgesi kaldırılarak genç bir görünüm oluşturulması amaçlanır. Kulak önündeki gevşek dokular alınır ve iç doku sıkılaştırılır.

Ortalama 2 saat süren operasyonda genel anestezi uygulanmaktadır.

Güzelleşmek isterken sağlığınızdan olmayın!

Güzelleşmek için yapılan yanlış estetik müdahalelerin sonrasında yaşanan hayal kırıklığının maalesef telafisi olmuyor!

Bütün bu ameliyatlı ve ameliyatsız yüz gerdirme yöntemlerinin uygunluğu, daha önce de söylediğim gibi kişiden kişiye göre değişmektedir.

Bu sebeple yanlış veya yüzeysel uygulamalara maruz kalmamanız adına sizin için en uygun tekniği ve işlemin uygulanacağı en doğru merkezi profesyonel birileriyle birlikte seçmeniz çok önemlidir.

Ruhunuzdaki güzelliği gün yüzüne çıkarmak ve hayatınıza birlikte güzellik katmak için merak ettiğiniz her konuda bana danışabilirsiniz…

Yorumunuzu Bırakın

2 × three =