Mezolif (Yüz Mezoterapisi)

Mezolif (Yüz Mezoterapisi)

Yüz mezoterapisi (mezolift) yönteminde, cildin altına minik iğneler kullanılarak uygulanan hyalüronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cildin kolajen ve elastin üretimini artırmasını sağlar, ciltte nemlenme ve yenilenme sürecini başlatır. Mezoterapi cildin canlılığını artıran, yenileyici bir etki yaratan bir yöntemdir. Bu nedenle; cildin yaşlanmasını ve sarkmaları engellemek, sigaradan ve güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek, yüzün yorgun görünümünü canlandırmak, lekeleri hafifletmek veya yok etmek, sivilce, yara ve yanık izi tedavisi, donuk ve parlaklığını yitirmiş ciltleri yenilemek gibi amaçlarla kullanılabilir.

Yüz mezoterapisi (mezolift) ilk aşamada 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. 4-6 seanstan sonra 3-6 ayda bir tekrar edilebilir.

Nasıl uygulanır?

Yüz mezoterapisi (Mezolift) uygulamasının ilk aşamasında cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. Hassas ciltlerde uygulamanın yarım saat öncesinde anestezik krem sürülebilir. Ardından hazırlanan kokteyl minik iğnelerle deri altına enjekte edilir.

Uygulama sonrası öneriler

Mezolift’in  yan etkileri oldukça azdır. Uygulamayı takip eden günde , makyajla kapatılabilecek hafif morluklar oluşabilir. Nadiren alerji ya da enfeksiyon görülebilir.

Sık sorulan sorular

Hyalüronik asit, Bakır, DMAE (dimethylaminoethanol), Lidocaine Magnezyum, Selenyum, Silica, Vitamin A, Vitamin B1, B2, B3, B5, B6, VitaminC, Çinko, Amino asitler, Nükleik asitler, Alfa lipoik asit, Glutatyon.

Mezolift yani yüz mezoterapisi  hamilelere, emziren annelere, deride enfeksiyonu olanlara ve uygulamada kullanılan maddelere karşı alerjisi olanlara uygulanmaz. Aşırı derecede sarkmış ciltler, derin izler ve lekelerde ise diğer tedavi yöntemleriyle birlikte kullanılmalıdır.

Mezolift  ilk aşamada 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. 4-6 seanstan sonra 3-6 ayda bir tekrar edilebilir.

Mezolift uygulamasında ikinci seanstan sonra ilk etkiler belirginleşir. Tedavi sona erdikten sonra da uygulamanın cilt yenileme etkisi devam eder.

Lazer, radyofrekans veya IPL gibi uygulamaların Yüz mezoterapisi (mezolift) ile birlikte uygulanması oldukça yaygındır ve çok daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Dolgu uygulamalarının da öncesinde veya sonrasında yüz mezoterapisi (mezolift) uygulanabilir ve bu durum ciltteki sarkmaların giderilmesine ciddi şekilde katkıda bulunur.