Lazerle Dövme Silme

Lazerle Dövme Silme

İstenmeyen ya da eskiyen dövmelerin silinmesi amacıyla kullanılan lazerle dövme silme işleminde, lazer ışınları cilde, deri yüzeyine zarar vermeden deri içindeki koyu renkli dövme pigmentine etki eder. Deri içinde büyük noktalar halinde bulunan pigment lazer ışınlarının etkisi ile çevre dokuya zarar verilmeden küçük parçacıklara ayrışır. Küçük parçalara ayrışan dövme boyası vücudumuzun bağışıklık sistemi tarafından emilerek yok edilir.

Lazerli dövme silme uygulamaları ile siyah, mavi ve lacivert dövmelerden büyüklüğüne göre 4-6 seansta, diğer renklerdeki dövmelerden ise 6-8 seans arasında uygulanan dövme silme işlemi ile istenmeyen dövmelerden sonsuza dek kurtulmak mümkün.

Lazerle dövme silme işlemi nasıl yapılır?

Dövme silme işlem öncesinde uygulanan lokal soğutucu ve işlem esnasında uygulanan soğuk hava desteği ile konforlu ve acısız bir şekilde tamamlanır. Ardından verilen krem ile işlem uygulanan bölge nemlendirilerek; sıcak su, solaryum, güneş ve benzeri etkilerden korunması gerekir.

Sık sorulan sorular

Öncelikle acı ve ağrı eşiği kişiden kişiye değişmektedir. Lazerle dövme silme işleminde ağrı ve acı genellikle düşük düzeydedir. Ağrı hissini azaltmak için işlem öncesinde bölgeye anestejik krem uygulanır ve işlem sırasında soğuk hava ile desteklenerek ağrı hissi azaltılır.

Lazerle dövme silme işleminde lazer ışınları direkt olarak boya pigmentlerine etki ettiğinden deride yanık oluşturmaz.

 

Lazerle dövme silme tedavilerinin büyük çoğunluğunda kalıcı bir lekelenme ve iz görülmez. Fakat kesinlikle işlem öncesinde ve sonrasında, işlemi gerçekleştiren uzman tarafınfan belirtilen kurallara uyulmalıdır.