Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer CO2

Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer

Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel lazer Co2 işlemi ile ilk seansta bile tedavi uygulandıktan sonraki 10 gün içerisinde değişimi açık bir şekilde görmek mümkündür. Derinin alt tabaklarına inerek derinlerde ısı etkisi yaratması ile cildin yenilenmesini sağlayan Fraksiyonel Lazer işlemi ile ciltte incelme de söz konusu değildir. Bu sayede derinin yenilenerek cildin uzun vadede de gergin ve sıkı olmasını sağlar.

Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer CO2 nedir?

Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer CO2; kırışıklık, akne ve yara gibi izlerle birlikte yaşa bağlı olarak ortaya çıkan cilt sorunlarının tedavi etme ve iyileştirme özelliğe sahip yeni bir uygulamadır. İşlem sonrası ciltte incelme olmaz. Alt deri yenilenerek cildin gergin ve sıkı olması sağlanır.
Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer CO2, özellikle üst deride oluşan sivilce izlerinin tedavisinde, alt deride ise yara izi, yanık izi, ameliyat izi ve vücut çatlakları gibi daha derinde bulunan izlerin tedavisini mümkün kılmaktadır.

Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer CO2, yüzünüzdeki sivilce izleri, lekeler, yaşlanma ile yanaklarda oluşan ince çizgiler ya da gözenekler, cilt üzerinde oluşan pürüzlü görünüm, renksiz benler, siğiller, mat ve cansız bir cilt yapısı, dudak üzerindeki ince çizgiler için uygulanan bir lazer sistemidir.

Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer CO2, şu an için en profesyonel ablatif lazerle cilt yenileme sistemidir. CO2 Lazerin fraksiyonel uygulanması sayesinde Radyofrekanslı Fraksiyonel CO2 Lazer’in iyi özellikleri güçlendirilirken yan etkileri ise en aza indirilmiştir.

Fraksiyonel lazer Co2’nin diğerlerinden farkı nedir?⠀⠀

Genel olarak lazerlerin dalga boyu 1000 nanometre, fraksiyonel lazerlerin 2000nm iken; Fraksiyonel Lazer Co2’nin dalga boyu 10 bin 600nm’dir. Aradaki bu farktan dolayı diğer lazer uygulamaları yalnızca cildin üst tabakasına etki ederken, Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer Co2 muadillerinden 5 kat daha derine inebilmesinden ötürü derinin en üst katmanından en alt katmanına her alana müdahale ederek cildin doğal bir şekilde yenilenmesine olanak tanır. ⠀⠀

Aylık periyotlarla gerçekleştirilen tedavi, 1 ile 4 seans arasında uygulanır ve birkaç hafta içerisinde iyileşen cilt daha canlı ve daha sıkı bir görünüme sahip olur.⠀⠀

Radyofrekanslı karbondioksit fraksiyonel lazer CO2 ile yapılabilen tedaviler nelerdir?

Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer CO2;

·         Sivilce izleri ve lekeleri (akne skarı)

·         Derin ve ince çizgilerin azaltılması

·         Cildin geniş gözenekli, kaba, cansız ve mat görünümünün incelmesi

·         Ciltte meydana gelen güneş lekelerinde,

·         Melazma,

·         Yaşlılık lekesi, keratozların tedavisi

·         Doğum sonrası oluşan lohusalık lekeleri

·         Yüzeysel renk bozukluklarının giderilmesinde

·         Doğumsal veya sonradan oluşan renksiz benlerde

·         Siğiller ve benler

·         Koltuk altı ve genital bölge kararmalarının

·         Kilo alıp verme ya da hamilelik sonrasında oluşan cilt çatlaklarının tedavisinde

·         Sezaryen ve ameliyat izlerinin tedavisinde kullanılır.

Kullanılmaması gereken durumlar nelerdir?

  • Kontrolsüz diyabet hastalarında
  • Hamilelik döneminde
  • Aktif herpes enfeksiyonları
  • Derideki açık yara ve enfeksiyonlar
Sık sorulan sorular

Aylık periyotlarla gerçekleştirilen tedavi, 1 ile 4 seans arasında uygulanır ve birkaç hafta içerisinde iyileşen cilt daha canlı ve daha sıkı bir görünüme sahip olur.⠀⠀

Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer CO2,  mevcutta var olan cilt problemlerini kalıcı olarak ortadan kaldırır.

  • Uygulama öncesinde güneş ve solaryumdan 1 ay kadar bir süre uzak kalınmasında fayda vardır.
  • Uygulama öncesinde kullanılan devamlı ya da devamsız kullanılan ilaçlar varsa belirtilmelidir.
  • Uygulama öncesinde cildi aşındırıcı dermabrazyon, peeling gibi tedaviler veya cilt germe operasyonu uygulanmışsa mutlaka belirtilmelidir.

 

Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer CO2 uygulamasından sonra oluşan nokta fraksiyonel izler 3-5 gün içerisinde kaybolur, 1-2 hafta içerisinde tam iyileşme sağlanır. Bu süreçte hasta kendini yüksek oranda güneş ve spot ışıklarından korumalı, solaryum gibi işlemler yaptırmamalıdır.

 

İşlemden sonra istediğiniz zaman yüzünüze makyaj yapabilirsiniz.

 

Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer CO2  uygulamasından sonra belirtilen bakım süresi boyunca (ortalama 40 gün) belirtilen bakım ürünlerini kullanmanız gerekmektedir.

 

Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer CO2 sonrasında da tüm sorularınızda size yardımcı olmak için yanınızda olacağım.