Yüzünüzdeki lekelere basit bir şekilde veda edin!

Kendimize ne kadar iyi bakarsak bakalım, kişisel olarak bakımlarımızı ne kadar yaparsak yapalım cildimizde bazen istenmeyen lekeler meydana gelebilir.

Hem kadınlarda hem de erkeklerde en çok rastlanılan rahatsızlıklardan birisi olan cilt lekeleri; özellikle yanak, alın ve çene bölgesinde görülürken yüzünüzde mat ve pürüzsüz olmayan bir görüntüye sebebiyet verir.

Ufacık ekelerin hayatınızın önüne geçmesine izin vermeyin!

Bir anlamda hepimizin kartviziti olan yüzümüzdeki bu tarz istenmeyen lekeler psikolojimizi olumsuz yönde etkilerken iş hayatında ve sosyal hayatta aşırı öz güven kaybına neden olur. Günümüz teknolojileri ile bu sorunlardan çok kolay bir şekilde kurtulmak mümkünken neden ömrümüzün sonuna kadar bu lekelerle yaşayalım?

Yüzdeki lekelerin nedenleri nelerdir?

 • Hormonal değişiklikler
 • Genetik
 • Sistemik hastalıklar
 • Güneş
 • Enfeksiyonel hastalıklar
 • Yanlış kozmetik ve yanlış ilaç kullanımı
 • Yanlış estetik uygulamaları
 • Yaşlılık lekeler

Doğru tedavi yöntemi ile yüzdeki lekelerden kurtulun

Gelişen yeni nesil teknolojilerle ve yöntemlerle birlikte artık bu lekelerden kurtulmak çok basit. Buradaki önemli nokta ise lekenin sebebini ve çeşidini doğru teşhis ederek en doğru tedavi ya da tedavilerini kullanmaktır. 

Bu yöntemlerden en güvenli ve etkili olanı ise lazer uygulamalarıdır. Aslında lazer kısaca yoğunlaştırılmış ışık anlamına gelmektedir. Renkli ya da renksiz oluşu ışığın dalga boyuna bağlı olmakla birlikte bu dalga boyu aynı anda ışığın hedefini de belirlemektedir.

Leke tedavisinde kullanılan lazerin hedefi melanin pigmentleridir. Melanin pigmentini hedef alan bir lazer normal hücreler tarafından tutulmadığından diğer hücrelere zarar vermez.

Yeni nesil teknolojinin son ürünlerinden olan ve medikal direktörlüğünü yaptığım birçok danışanımın da tercih ettiği Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer Co2 ile bu alandaki en önemli cihazlardandır. Medikal uzmanınızın yönlendirmeleri doğrultusunda kullanacağınız bu lazer yöntemi ile cildinizdeki lekelerden basit bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Kaç tip fraksiyonel lazer vardır?

Başlıca iki tip fraksiyonel lazer vardır:

 • Nonablatif yani soyucu olmayan fraksiyonel lazerler (Er:Glass, Nd:YAG…)
 • Ablatif yani soyucu olan fraksiyonel lazerler (Er:YAG, CO2)

Fraksiyonel lazer Co2’nin diğerlerinden farkı ne?⠀⠀

Genel olarak lazerlerin dalga boyu 1000 nanometre, fraksiyonel lazerlerin 2000nm iken; Fraksiyonel Lazer Co2’nin dalga boyu 10 bin 600nm’dir.

Aradaki bu farktan dolayı diğer lazer uygulamaları yalnızca cildin üst tabakasına etki ederken, Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer Co2 muadillerinden 5 kat daha derine inebilmesinden ötürü derinin en üst katmanından en alt katmanına her alana müdahale ederek cildin doğal bir şekilde yenilenmesine olanak tanır. ⠀

Akne ve sivilce tedavisi kaç seans sürer?⠀⠀

Aylık periyotlarla gerçekleştirilen tedavi, 1 ile 4 seans arasında uygulanır ve birkaç hafta içerisinde iyileşen cilt daha canlı ve daha sıkı bir görünüme sahip olur.⠀⠀

Bu tedavi yöntemi nerelerde kullanılır?

Yukarıda saydığım, cildinizde oluşan neredeyse bütün lekelerde kullanılan Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer Co2 uygulaması bunun dışında; ⠀⠀

 • Akne izlerinde (Sivilce),
 • Çil ve ben tedavisinde,⠀⠀
 • Kırışıklık ve sarkmalarda,⠀⠀
 • Yara, ameliyat ve jilet izlerinde,⠀⠀
 • Ve cilt çatlaklarının tedavisinde kullanılmaktadır.⠀⠀

Radyofrekanslı fraksiyonel Co2 lazer işlemi kaç seans sürer?

Genellikle tek seansta etki eden Fraksiyonel Co2 Lazer tedavisinde, leke ve izlerin durumuna göre bazı durumlarda 1 ile 4 seans arası işlem uygulanabilmektedir.

Fraksiyonel lazer co2 işlemi sonrasında iz kalır mı?

Uygulama sonrasında oluşan nokta fraksiyonel izler 3-5 gün içerisinde kaybolur, 1-2 hafta içerisinde tam iyileşme sağlanır. Bu süreçte hasta kendini yüksek oranda güneş ve spot ışıklarından korumalı, solaryum gibi işlemler yaptırmamalıdır.

Derinin alt tabaklarına inerek derinlerde ısı etkisi yaratması ile cildin yenilenmesini sağlayan Fraksiyonel lazer Co2 işleminde ciltte incelme de söz konusu değildir. Bu sayede derinin yenilenerek cildin uzun vadede de gergin ve sıkı olmasını sağlar. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Radyofrekanslı karbondioksit fraksiyonel lazer co2 etkisi ne kadar sürer?

Yeni nesil teknolojinin ürünü olan bu lazer uygulaması, mevcutta var olan cilt problemlerini kalıcı olarak ortadan kaldırır.

Bu işlem kimler için uygun? Bu uygulamanın ardından bizimle iletişimde olacak mısınız?

Diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi bu uygulamanın da yalnızca öncesinde değil sonrasında da size yardımcı olmak için yanınızda olacağım.

Radyofrekanslı Karbondioksit Fraksiyonel Lazer CO2 uygulaması ve estetik işlemler hakkında her konuda bana danışabilirsiniz.

Hayatınıza birlikte güzellik katalım…

Yorumunuzu Bırakın

four × two =