Türkiye’de en sık uygulanan estetik operasyonlar nelerdir?

Rinoplasti (burun estetiği)

Yıllardır olduğu gibi 2019’da da popülerliğini devam ettirecek olan rinoplasti ameliyatları, kişiye özel olarak planlanmalı ve incelikle gerçekleştirilmelidir. Estetik burun ameliyatlarında burnun dış yapısı kadar, solunum sıkıntısını önlemek üzere burun içi operasyonlar da tercih edilmektedir.

Meme büyütme / küçültme

Meme büyütme ve küçültme ameliyatlarında amaç, genel vücut yapısına uygun, düzgün şekilli ve simetrik memeler elde etmektir.

Vücut şekillendirme

Hamilelik, doğum, kilo alıp verme veya genetik yatkınlık sebebiyle değişen vücut şekli ve deformasyonlar,  bir dizi vücut şekillendirme ameliyatları ile düzeltilebilir. Karın germe, liposuction, liposuction ile alınan yağlarla popo şekillendirme ve genital bölge restorasyonu ameliyatları, ayrı ayrı veya  kombine olarak uygulanabilmektedir.

Göz kapağı estetiği

Gerek narin yapıları, gerekse güneş gibi çevresel etkenlere en fazla maruz kalmaları nedeniyle yaşlanmanın ilk bulguları göz çevresinde ortaya çıkmaktadır. Şiş ve sarkmış göz kapakları ve torbalanmalar, uygulanan küçük operasyonlarla kolaylıkla giderilmektedir.

Yorumunuzu Bırakın

5 + sixteen =