Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu, göz altı için yapılan özel bir cilt dolgusu işlemidir. Göz altı dolgu uygulamalarında zamanla eriyen ve gerektiğinde hyalüronidaz maddesi kullanılarak eritilebilen bir dolgu olan hyalüronik asit maddesi kullanılmaktadır. Hyalüronik asit bu özelliği nedeniyle hassas göz altı bölgesinde güvenle kullanılabilir. Standart hyaluronik asit dolgularından bir çok farklılığı ve avantajı vardır. Dolgu içeriğinde bulunan protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar, göz altı morluklarında da belirgin bir azalma sağlar. Hyaluronik asit yanında 8 aminoasit (Glisin, Lisin, Treanin, Prolin, Isolösin, Lösin, Valin, Arginin), 2 mineral(çinko ve bakır), 1 vitamin(vitamin B6) ve 1 lokal anestezik(lidokain) içerir. Klasik dolgulara göre avantajları;

  • Daha az şişlik ve morluk( ödem)
  • Daha az ve/veya ağrısız uygulama
  • Daha uzun süreli etki(ortalama 12-18 ay)
Nasıl uygulanır?

Bu işlemde çok ince uçlu mezoterapi iğneleri il göz çevresi, göz altı, göz altı torbaları ve gözyaşı oluğu gibi bölgelere hacim kazandırılabilir. Göz altı ışık dolgusu yapılırken lokal anestezi uygulanması sebebiyle hastalar ağrı hissetmez.

Uygulama sonrası öneriler

Göz altı önemli bir bölgedir. Uygulama sırasında enjekte edilen hyalüronik asit’in enjekte edildiği yere doğru olarak yerleşmesi için 1 hafta boyunca, gözleri ovuşturmamak, yüz üstü uyumamak, başı öne eğerek spor yapmamak, yüzü sıcak su ve makyaj malzemeleriyle temas ettirmemek çok önemlidir. Göz altı ışık dolgusu uygulaması minik iğneler ile yapılmaktadır ve uygulamanın sonrasında makyajla kapatılabilecek geçici morluklar oluşabilir.

Sık sorulan sorular

Uygulama için, göz altı için için özel olarak geliştirilmiş ince yapılı hyalüronik asitli dolgular tercih edilmelidir. Göz altında kullanılan hyalüronik asitin yapısı hassas göz altı bölgesine uyumlu olmalıdır.

Göz altı ışık dolgusu yapılırken lokal anestezi uygulanması sebebiyle hastalar ağrı hissetmez.

Göz altı ışık dolgusu göz çevresindeki gençleştirici etkisi 9-12 ay boyunca sürer.

Göz altı önemli bir bölgedir. Uygulama sırasında enjekte edilen hyalüronik asit’in enjekte edildiği yere doğru olarak yerleşmesi için 1 hafta boyunca, gözleri ovuşturmamak, yüz üstü uyumamak, başı öne eğerek spor yapmamak, yüzü sıcak su ve makyaj malzemeleriyle temas ettirmemek çok önemlidir.

Göz altı ışık dolgusu uygulaması minik iğneler ile yapılmaktadır ve uygulamanın sonrasında makyajla kapatılabilecek geçici morluklar oluşabilir.