Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Alt ve üst dudak anatomisi farklıdır. Üst dudak alt dudağın 1-2 mm önünde, alt dudak ise üstten 1.6 kat daha kalındır.

Yeterli dolgunlukta uygun  şekilde, kontüru belirgin simetrik, kırışıkları olmayan dudak oluşturulabilir. Bu işlemde, vücutda en fazla bulunan hyaluronik asit maddesi dolgu maddesi  olarak kullanılır.

Daha önce uygulanan kolajen enjeksiyonlarında karşılaşılan alerjik sorunlar, hyalüronik asit ile görülmüyor. Uzun süreli kırışıklığı azaltıcı etkisi ve derinin su tutma kabiliyetini yeniden sağlaması nedeniyle tercih edilmekte.

İşlem yaklaşık 10-15 dakika sürmekte, öncesinde lokal anestezik kremler veya lokal anestezi yapıldığından ağrı minimaldir.

Günümüzde hyaluronik asit dolgularının kalıcılığı 4-12 ay değişmektedir.

Nasıl uygulanır?

İşlem öncesi dudaklara anestezik etkili krem sürülür. Kremin etkisini göstermesi için yaklaşık 20 dakika kadar beklenir. Dudak uyuştuktan sonra hyalüronik asit bazlı dolgu maddesi çok ince uçlu iğnelerle dudağa enjekte edilir.

Uygulama sonrası öneriler

Uygulamadan sonra 24 saat süren bir şişlik olabilir. Uygulama sonrası gelişen kızarıklık ve şişlik 1-2 saatte düzelir. Uygulama sonrası buz uygulaması ödem gidermek açısından önemlidir. İşlem deneyimli bir uzman tarafından yapıldığında doğal bir görünüm elde etmek mümkündür.