Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Tüm dünyada da yaygın olarak kullanılan dolgu maddesi, Hyaluronik Asittir. FDA(Amerika İlaç ve Gıda Dairesi) onaylı, hayvansal olmayan, enjekte edildiği yere hacim veren, güvenli ve doğal bir üründür. Etkisini hemen gösterir ve seçilen ürüne bağlı olarak 4-18 ay devam edebilmektedir.

Nasıl uygulanır?

Uygulama plastik cerrahınızın muayenesi ile başlar, uygulama yapılacak kişinin istekleri değerlendirilerek uygun hacimde dolgu maddesi seçilir. Öncelikle lokal anestezi yapılarak dudaklar uyuşturulur. Hyaluronik Asit ince iğneler 10-15 dakikada uygulanır. Uygulama sonrası kişi günlük hayatına dönebilir.

Uygulama alanları
    • Dudak hacmini artırmak,
    • Gözaltı çukurluğu,
    • Nazolabial kırışıklık,
    • Çene ucu ve şakak(malar) bölgeleri büyütmek,
    • Yüzdeki ve alındaki kırışıklıklar.
Uygulama sonrası öneriler

Uygulama sonrası kişi günlük yaşamına hemen dönebilir. Uygulama sonrası 24 saat süreyle aşırı sıcak ve soğuk ile temastan kaçınılması gerekmektedir. Uygulama sonrası cerrahınız tarafından masaj önerilebilir. Uygulama enjeksiyonla yapıldığından, tüm enjeksiyonlardan görülen ödem(şişlik) ve kızarıklık gibi geçici etkiler oluşabilir. Bu yan etkiler 1-4 gün içinde kendiliğinden geçecektir.

Sık sorulan sorular

Cilt altına uygulanan dolgu, çevresinde dokuyla kaynaşır, su moleküllerini tutarak daha fazla hacim kazanır. Uygulandığı dokuya düzgünlük ve sıklık kazandırır.

Dolgu uygulaması 15 ila 30 dakika arası sürer. Uygulamadan hemen sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz

Dolgu maddelerin etki süresi uygulama yapılan alana ve uygulanan dolgu maddesine gore değişmektedir. Kişinin cilt yapısı da önemli bir faktördür.

Dolgu uygulamaları tecrübeli olan bir doktor tarafından yapılmalıdır. Kullanılan dolgu malzemesi mutlaka bilinmelidir. Nereden geldiği belli olmayan ve sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlı olmayan ürünler kullanılmamalıdır.