Botox Uygulamaları

Botox Uygulamaları

Botoks, cildinize genç bir görünüm vermek için yapılan, kırışık ve çizgilerinizden çok kısa sürede kurtulmanızı sağlayan bir uygulamadır. Cerrahi müdahale olmadan gençleşmenizi sağlar, çok hızlı ve etkin sonuç verir. Botoks uygulaması özellikle yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerinin, kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır ve zaman içinde etkisini büyüterek yüzdeki yaşlanmayı yavaşlatır

Nasıl uygulanır?

Botoksun uygulanacağı bölge, lokal anestezi kremi ile uyuşturulur. 20 dakika beklenir ve uygulanacak alan temizlendikten sonra botoks maddesi kas içine küçük dozlarda enjekte edilir. Uygulama için 10-15 dakikalık bir seans yeterlidir. Son yıllarda  ince çizgiler ve kırışıklıkların tedavisinde Mikro Botulinum toksin tekniği kullanılmaya başlandı. Normal Botulinum toksin dozu azaltılarak direk deri içerisine enjekte edilir. Normal  Botulinum toksin ise direk kasa yapılmaktadır. Yani mikro Botulinum toksinde hedef cilt olup cildin kasla bağlantısı engellenmektedir.

Uygulama alanları nedir?
  • Alın ve Göz çevresi,
  • Kaş Kaldırma
  • Diş Gıcırdatma
  • Migren
  • Terleme
  • Dişeti Gülüşü
  • Yanak ve üst dudak çizgileri,
  • Çene kenarları,
  • Boyun ve dekolte bölgesi
Sık sorulan sorular

Botoks enjeksiyonları FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanmıştır.

10 yılı aşkın süredir güvenle kullanılmaktadır.

Hamile olan ve bebek emziren kadınlar botoks uygulaması yaptıramazlar. Nöromüsküler rahatsızlıkları veya kanama problemleri olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede deri hastalıkları bulunan kişilere botoks enjeksiyonu yapılmaz

Bazı hastalar botoks enjeksiyonunun yapılması sırasında sızlama hissedebilirler, ancak uygulama sonrasına ağrı hissedilmesine sık rastlanmaz. Rahatsızlıkları azaltmak için, tedavi öncesinde uygulanacak bölgelere anestezik etkili kremler sürülmektedir.

Yüz mimiklerimizi yapmamızı sağlayan kaslar, üzerlerindeki deriye bağlıdırlar. Botoks, mimiklerimizin zaman içinde, yüzümüzde oluşturduğu çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmak ve azaltmak için, yüzeye yakın kasların gevşemesini sağlar ve yeni kırışıklıklar olmasını engeller.

Botoks uygulamasının yan etkisi son derece azdır. Uygulama sonrasında, hafif bir baş ağrısı ve morarma olabilir. Morluklar birkaç günde iyileşmekte ve makyajla kapatılabilmektedir.

Botoks, etkisini uygulamadan 48 saat sonra göstermeye başlar. Son halini alması 10 günü bulur. Botoksun etkisi, ilk uygulamalarda 4 aya, tekrar eden uygulamalarda 6 aya kadar çıkabilir. Büyük yüz kaslarına sahip kişilerde (örneğin erkekler) ya da yüz kaslarını daha fazla kullanan kişilerde tedavinin daha sık tekrarlanması gerekebilir.

Botoks tedavisi için en uygun yüz bölgeleri, alın, göz çevresi ve kaşların arasıdır. Bunu yanında boyun çizgileri, burun kenarındaki kırışıklıklar, burun ucu, dudak üzeri, çene bölgesi kırışıklıklarında da kullanılır.

Botoks uygulaması, diğer antiaging uygulamaları ile birlikte kullanılabilir. Estetik amaçlı dolgu, yüksek fokuslu ultrasound ya da estetik lazer tedavilerinde sıkça birlikte kullanılmaktadır.

Botoks uygulamasında sadece alında ve kaşlarda kırışıklıklara neden olan mimikler azalacaktır. İlaç sadece uygulama yapılan bölgede etkilidir, yüzün diğer kasları botoks enjeksiyonundan etkilenmez.

×