Mezoterapi Uygulamaları Hakkında

Sık Sorulan Sorular

İşlem sonrası 8-24 saat sıcak duş almaktan kaçınılmalıdır.

Yüksek protein içeren gıdalar, kafein, aspirin benzeri ilaçlardan işlemden önce uzak durulmalıdır.

Prokain, fonzalin(buflomedil,lofton), X-ADN, Konjonktil ( Organik silisyum, Metilsilanetriol salisilat ), Esberiven ( Rutin – melilot ekstresi, Tatlı yonca özü ), Triac ( Tiratricol, Triiyodotiroasetik asit ), Thiomucase, Pentoksifilin, Kofitol ( Cynara scolimus ), Fosfatidilkolin, Deoksikolat, L – Karnitin, Kafein, Fentolamin, Ginko biloba, Kalsiyum, Miyakalsin, Teofilin, Centella Asiatica ( Gotu kola ), Dihidroergotamin, Piruvat, Hyaluronidaz, Glikolik asit, Yohimbin, Aesculus, vitaminler( A, B1, B2, B3, B5 ,B6, B7, B8 ,C, E ), Oligoelementler ( Çinko, kükürt, bakır, gümüş ), Glikozaminoglikanlar, minoksidil, finasterid, dutasterid, flutamid.

Etkileri uygulandığı bölgeye göre değişir; gözaltına uygulanırsa birinci seansta dahi etkileri görülebilir. Diğer taraftan selülit veya bölgesel zayıflamada ise etkisi 2-4 seans sonra ortaya çıkar.

8-10 seans uygulanır. Uygulama 10-15 dakika sürer.

Mezoterapinin yan etkileri yoktur. Ancak uzman doktor dışındaki kişiler tarafından yapılmamalıdır.  İki seans arasındaki süre en az 1 hafta olmalıdır ve bir seans da ilaç dozu 10 cc den fazla olmamalıdır.

Sağlıklı 16 -75 yaş arasındaki tüm kişiler.

Mezoterapi iğneleri çok ince olduğundan ağrı çok az veya hissedilmez. Yine de uygulamadan 30-45 dakika önce anestezik krem sürülerek bölge uyuşturulur.

Sizin İçin En Doğru Kararı Birlikte Verelim

ONLINE RANDEVU

Her Adımda Özel Destek!

Halaskargazi Caddesi No:10

İstanbul, Türkiye

info@batuhanbatu.com

Bize mail atın

+90 532 260 51 68