Genital Estetik Hakkında

Sık Sorulan Sorular

Hayır, kesinlikle değildir. Hastalar tarafından son derece rahat bir şekilde tolere edilir. İşlemden hemen sonra veya bir gün sonrasında işinizin başına dönebiliyorsunuz. İstirahat gereksinimi yoktur. Aynı gün içinde banyo yapmanızda da bir sakıncası yoktur.

Genelde işlemden 7 gün sonra ilişkiye girmenizde bir sakınca yoktur.

Evet, genelde yeterlidir. Bazı durumlarda bir ay sonrasında tekrar bir uygulama daha gerekli olabilir. Diğer taraftan uygulamanın daha da etkili olması için 2 yılda bir tekrarlanması önerilmektedir.

İşlemin olumlu etkileri uygulamadan yaklaşık 1 ay sonra başlamaktadır.

Vajina sıkılaşma – yenileme ve idrar kaçırma sorununu tedavi etmesi haricinde, genital bölge renk açma, genital alan sıkılaştırma, genital siğil tedavisi, menopozdaki vajina kuruluğunun -giderilmesi, ağrılı cinsel ilişki sorununun tedavisi, sık vajinal enfeksiyonları önlemede de karbondioksit lazerler kullanılabilmektedir. Ayrıca yüz gençleştirme, ameliyat izlerinin silinmesi, et benlerinin alınması, leke tedavisi, çil tedavisi gibi diğer kozmetik uygulamaları da vardır.

Hormonal dengenin bozulması, en önemli nedenlerden bir tanesidir. Sık gebelik yaşayan kadınlarda bu sorun çok daha fazla gözleniyor. Bununla birlikte bilinen en büyük nedenlerden bir tanesi de cinsel ilişkinin çok sık yaşanmasıdır. Sarkmalar öncelikli olarak asimetrik bozukluğu beraberinde getiriyor ve ilerleyen süreçte his kaybına da neden olabiliyor. Birçok kadın, cinsel ilişkiden daha az zevk aldığı için doktorların kapısını çalıyor. İç ve dış dudak ameliyatı ile birlikte bu sorunlar kısa sürede ortadan kaldırılıyor.

Ameliyatsız bir yöntem söz konusu değildir. Ayrıca başvurulan diğer yöntemler kalıcı bir sonuç vermez.

Her ameliyat gibi iç ve dış dudak ameliyatının da birtakım riskleri vardır. Doktor uyarıları göz önünde bulundurulduğu takdirde bu risklerden uzak kalmak mümkündür.

İç ve dış dudak ameliyatı sonrası cinsel ilişki için kendinize ve bedenlerinize en az 1 ay dinlenme süresi ayırmanız gerekir. Ani hareketler ve bunun yanı sıra sert hareketler, şiddeti ağrılara neden olabilir ve kanama riski oluşturabilir.

Hayır. Lazer ışığının cilde penetrasyonu (nüfuzu) birkaç milimetredir. Derine inmez. Bu uygulamanın adet düzenine, yumurtalıklar veya rahme kesinlikle zararı yoktur. Cinsel hazzı da etkilemez.

İşlem yapıldıktan sonra etkinliğin başlaması 1 ay kadar sonra olmaktadır.

Hayır. İşlem öncesi genital alana uygulanan anestezik kremler sayesinde işlem sırasında hissedilen ağrı yok denecek kadar azdır. Ancak ağrıya çok fazla duyarlı olan kişilerde, işlem sırasında sedasyon anestezisi (hafif uyku verici anestezi) ile rahatlatma da sağlanabilir.

Lazerle genital renk açma işlemlerinin her hangi bir risk yoktur.

Genital alanda renk koyulaşma sorunu yaşayan, 18 yaşından büyük ve hamile olmayan herkese uygulanabilir.

İşlem sonrası aşırı duyarlılık veya su toplanması gibi sorunlar yoksa, birkaç gün sonra ilişki gerçekleşebilir.

Genelde tek bir uygulama yeterlidir. Kişinin cilt yapısı ve koyulaşmasına da bağlı olarak bazı durumlarda birden çok uygulama da gerekebilir.

Sizin İçin En Doğru Kararı Birlikte Verelim

ONLINE RANDEVU

Her Adımda Özel Destek!

Halaskargazi Caddesi No:10

İstanbul, Türkiye

info@batuhanbatu.com

Bize mail atın

+90 532 260 51 68