Dudak Estetiği Hakkında

Sık Sorulan Sorular

Dudak estetiği operasyonları cerrahi ya da cerrahi olmayan yöntemler kullanılarak yapılabilir. Hangi yöntemin seçileceği kişinin dudaklarının durumu ve estetik tercihlerle belirlenir. Cerrahi olmayan yöntemler en sık uygulanan yöntemlerdir ve dolgu maddeleri kullanılarak yapılırlar. Dolgu maddesi olarak genellikle hyalüronik asit ya da kişinin kendi yağ dokusu kullanılır. Cerrahi yöntemlerle yapılan dudak kalınlaştırma işleminde ise vücudun bir bölgesinden alınan doku parçası dudak içinden insizyonla yerleştirilir. Cerrahi yöntemlerle yapılan dudak estetiği lokal anetezi uygulanarak yapılır ve dolgu maddeleriyle yapılana göre daha kalıcıdır.

Cerrahi operasyonlarda genelde lokal anestezi uygulanır. Cerrahi müdahale gerektirmeyen durumlarda ise anestezi kullanılmayabilir.

Dudaklarımız vücudumuzda kan dolaşımının fazla olduğu noktalardan biridir. Bu sebeple operasyon sonunda morarma ve şişme durumları görülebilir. Bu morarma ve şişmeler 7-10 günlük bir süre içinde yok olacaktır.

Dudak estetiği her zaman dudakları kalınlaştırmak için yapılmaz. Kimi durumlarda aşırı kalın olan dudakların küçültülmesi amacıyla inceltme operasyonu da yapılabilir. Dudak inceltme operasyonunda, kalın olan dudağın mukozasından yağ dokularıyla birlikte elips şeklindeki bir parça çıkarılır ve dikiş izlerinin görünmeyeceği bir teknikle dikilir. Bu işlem lokal anestezi uygulanarak yapılmaktadır.

Sizin İçin En Doğru Kararı Birlikte Verelim

ONLINE RANDEVU

Her Adımda Özel Destek!

Halaskargazi Caddesi No:10

İstanbul, Türkiye

info@batuhanbatu.com

Bize mail atın

+90 532 260 51 68